info@iseltekstil.com (0530) 204 27 70

Gülhane Hemşirelik Yüksekokulu`nda Mezuniyet Heyecanı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Hemşirelik Yüksekokulu 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 30 Haziran 2017 tarihinde Şehit Tabip Üsteğmen Halil AKÇİÇEK konferans Salonu`nda gerçekleştirildi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu tarafından 77 hemşire sağlık sistemine kazandırıldı.

Törene, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa GEREK, TSK Sağlık Komutan Yardımcısı Tabip Tuğgeneral Ufuk DEMİRKILIÇ, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yöneticileri, öğretim elemanları, öğrenciler ve ülkenin dört bir yanından gelen aileler bu mutlu günlerinde çocuklarının sevincini paylaştı. 

İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başlayan törende mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan SBÜ Gülhane Hemşirelik Yüksekokulu Birincisi Şerife Beyza KAYA; “Asırlardır kutsal sayılan bir mesleği yapmanın gururunu yaşadıklarını, kendilerine emeği geçen hocalarına ve ailelerine arkadaşları adına teşekkür ettiğini” söyledi. 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa GEREK’te mezun olan öğrenci ve ailelerine seslenerek; “Hemşirelik mesleğine bugün mezun olarak adım atan öğrencilerimiz için anlamlı bir gün. 4 yıl süren sınav, staj gibi zorunlu bir dönem bitiyor. Bundan sonra aldıkları eğitime uygun olarak mesleklerini yapabilecekleri yani hastalara şifa eli olacakları bir dönem başlayacak. Bu dönemde kendilerinden en önemli beklentimiz daima toplumun kendilerine verdiği “beyaz melek” tanımına uygun olarak güler yüzlü, dikkatli ve sabırlı biçimde mesleklerini yapmaları olacaktır. Mezun olan öğrencilerimize bu anlamda güvenimiz sonsuzdur ve yollarının daima aydınlık ve başarılı olmasını dilerim.” 
“Mezun olan öğrencilerimizin kıymetli aileleri! Büyüttüğünüz evlatlarımızın eğitim hayatlarındaki en mutlu günlerden birini sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Sizlerin desteği ile bugünlere gelen çocuklarımızın meslek yaşamlarında ve özel hayatlarında daima nice sevinç veren anlarını görmenizi, paylaşmanızı dilerim. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır.” dedi. 

Konuşmaların ardından diplomasını ve plaketini Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa GEREK’in elinden alan dönem birincisi Şerife Beyza KAYA daha sonra yaş kütüğüne (okul yılı ve öğrencinin adı yazılı) plaka çaktı. Diğer mezunlara ise Gülhane Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer KIRIŞ, Hemşirelik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Merdiye ŞENDİR, TSK Sağlık Komutan Yardımcısı Prof. Tbp. Tuğg. Ufuk DEMİRKILIÇ ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yöneticileri tarafından diplomaları verildi. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler ve plaketleri verildi. Diploma töreninin ardından hemşireler, geleneksel ışık alma törenini gerçekleştirdi. Öğretmenlerinin elinden ışık alan yeni mezunların görüntüleri tam bir görsel şölen oluşturdu. Tören sonunda hemşireler, mezuniyet sevinçlerini keplerini havaya fırlatarak kutladı. 

 
04 Tem 2017 - 23:32:44 Haberler